Ordinační hodiny ambulance

  • Pondělí
  • Úterý
  • Středa
  • Čtvrtek
  • Pátek
  • : 08:00 - 14:00
  • : 08:00 - 14:00
  • : 12:00 - 18:00
  • : 12:00 - 18:00
  • : 08:00 - 14:00

Žádáme všechny pacienty, aby se na plánované vyšetření objednali. To je možné telefonicky nebo osobně. Před neplánovaným vyšetřením nás, prosím, kontaktujte předem telefonicky.

Aktuality

Očkování 3.dávkou proti Covid-19

6.9. 2021

- lze provést za 8 měsíců po dokončeném očkování,
- lze podat zároveň s vakcínou proti chřipce.
 
Dosud nebyl vydán žádný závazný pokyn Ministerstvem zdravotnictví, přestože mediálně jsou prezentovány detaily, které vyvolávají řadu otázek. Podle dostupných informací se vakcíny dostanou k praktickým lékařům po 15.10.2021.

Očkování – Influenza 2021/2022

27.7. 2021

Influenza (chřipka) není nachlazení. Jde o závažné a vysoce nakažlivé virové onemocnění dýchacího systému, které se vyskytuje každoročně od ledna do března.

Ideální doba očkování proti chřipce je konec listopadu a začátek prosince. Je možné vakcínu podat kdykoliv, pokud je již dostupná (od září). S vakcínou proti chřipce lze současně aplikovat i jinou vakcínu např. proti pneumokoku.

Očkování proti chřipce mají zdarma pojištěnci:

•  nad 65 let
•  nezávisle na věku u pojištěnců
  •  kteří se léčí se závažným farmakologicky řešeným onemocněním (srdce a cév, dýchacích cest, ledvin a diabetem)
  •  s porušenou nebo zaniklou funkcí sleziny a po transplantaci kmenových hemopoetických buněk
  •  ve zdravotnických zařízeních dlouhodobé lůžkové péče, v domovech pro seniory, v domovech pro osoby se zdravotním postižením nebo domovech se zvláštním režimem

Očkování proti chřipce je dále doporučeno (nehrazeno ze zdravotního pojištění):

•  těhotným ženám v kterékoliv fázi těhotenství a ženám, které plánují těhotenství během chřipkové sezony
•  osobám, které zvyšují možnost nákazy rizikových skupin (zdravotníci, sociální pracovníci, osoby žijící s rizikovými osobami v domácnosti, pracovníci ve školství, dopravě, obchodech atd.)
•  všem kuřákům
•  dětem od věku 6ti měsíců do 5ti let

Máte-li zájem o vakcínu proti chřipce, napište nám na sestra@safimed.cz nebo nám zavolejte na 271 774 921 (preferujeme email). Vakcínu pro Vás objednáme a zakoupíme. Očekáváme od Vás, že námi objednanou a zaplacenou vakcínu si necháte aplikovat. Jakmile budeme mít vakcíny, připravíme termíny očkování a budeme Vás kontaktovat.

Očkování vakcínou proti onemocnění covid-19 u praktického lékaře

5.3. 2021

Ihned v pondělí (1. 3. 2021) jsme přihlásili přes 100 zájemců o očkování proti onemocnění Covid-19 do ISIN, jak bylo doporučeno. V úterý jsme zaregistrovali již necelých 200 z vás, kteří mají zájem se nechat očkovat u praktického lékaře. V pátek 5. 3. 2021 k 11:00 hod jsme měli zaregistrováno 227 u nás registrovaných pojištěnců. Během tohoto týdne jsme neobdrželi žádné očkovací látky, proto nemůžeme zahájit očkování. Podle současných doporučení je naprostá většina z vás k očkování indikována. Doporučuji kontaktovat očkovací centra. V některých z nich dostanete termín mnohem dříve, než nám bude zajištěn dostatečný počet vakcín. Čas dodání a množství očkovacích látek pro naši ambulanci nemůžeme ovlivnit.

Očkování vakcínou proti onemocnění covid-19 u praktického lékaře

24.2. 2021

V tuto chvíli je zřejmé, že od 1. 3. 2021 bude spuštěna registrace na očkování osob 70+. Osoby, které se chtějí nechat očkovat u praktického lékaře, se nově nemají registrovat v centrálním registračním systému. Registrace osob bude probíhat prostřednictvím praktického lékaře. Ti, kteří jsou již registrování v centrálním rezervačním systému, budou očkováni v očkovacím centru.

Tento vypněný formulář sebou přineste na první očkování proti COVID-19 PDF

Vlastní aplikace očkovací látky začne v průběhu března, až nám budou vakcíny (včetně nedostatkových stříkaček) dodány v závislosti na počtu námi přihlášených osob. Rychlejší průběh očkování lze očekávat na přelomu dubna a května. Na očkování budete pozváni až tehdy, kdy pro Vás obdržíme vakcínu.
Velmi oceníme, když nebudete volat pro registraci 1.3.2021 se začátkem pracovní doby. Časnou registrací nic neurychlíte.

Registrace na očkování proti Covid-19 v centrální registračním systému

15.1. 2021

Je možná na webových stránkách https://crs.uzis.cz nebo telefonicky na čísle 1221. V registraci je nutné uvést jméno, trvalé bydliště, rodné číslo, číslo zdravotní pojišťovny, telefonní číslo a Vámi preferované místo, kde se chcete nechat očkovat.
Cizinci s pobytem v ČR a s platným pojištěním v ČR se budou registrovat u praktického lékaře nebo přes linku 1221.
Praktický lékař přihlašuje přes webovou aplikaci pouze osaměle žijící seniory bez přístupu k internetu a bez příbuzných, kteří by přihlášení zajistili.

Od 15.1. od 8:00 je otevřená registrace pro lidi nad 80let, od 18.1. pak také pro zdravotníky, kteří nejsou doposud naočkováni a od února pro statní populaci.